marmaris söğüt arsa fiyatları

Söğüt arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Söğüt arsa fiyatlarını ve Söğüt tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

MARMARİS SÖĞÜT HAKKINDA

Söğüt’ten Bozburun  8, Marmaris 44 kilometre mesafededir.  Söğüt Marmaris, merkeze yaklaşık 1 saat 15 dakika uzaklıkta bulunuyor.

Doğallığından henüz hiç bir şey kaybetmeyen Söğüt, Ege ile Akdeniz arasında güneşin son dakikalarını izleyeceğiniz en güzel yerlerden.

Muğla’nın Marmaris İlçesine Bağlı Söğüt Köyü Sınırları İçerisinde Kalan ve Osmanlı İmparatorluğu Döneminde Rumların Yaşadığı Belirtilen Karamaka Köyü İlgi Bekliyor. Söğüt Köyü Muhtarı Kemal Karaca, 1936 Yılında Mübadele Sonunda Sömbeki Adası’na (simi) Giden Rumların Evleri, Kiliseleri, Yel Değirmenleri ve Sarnıçlarının Hala Durduğu Bölgenin Turizme Açılması Gerektiğini Söyledi.

Muğla’nın Marmaris İlçesine bağlı Söğüt Köyü sınırları içerisinde kalan ve Osmanlı İmparatorluğu döneminde Rumların yaşadığı belirtilen Karamaka Köyü ilgi bekliyor. Söğüt Köyü Muhtarı Kemal Karaca, 1936 yılında mübadele sonunda Sömbeki Adası’na (Simi) giden Rumların evleri, kiliseleri, yel değirmenleri ve sarnıçlarının hala durduğu bölgenin turizme açılması gerektiğini söyledi.

Marmaris’e 45 kilometre uzaklıktaki Söğüt Köyü konum itibariyle Roma ve Bizans dönemlerinde kesintisiz bir yerleşim birimi oldu. O dönemdeki ismiyle Saranda Köyü’nde Bizans dönemine ait yapılar hala ayakta duruyor. Köy içinde ve o dönemdeki ismiyle Tissanos denilen bölgede tarihi kalıntılar da hala ilgi çekiyor.

Köy okulunun arkasındaki bir tepede bulunan surlarla çevrili Akropol’ün bir ucu Bozburun’a bakıyor. Söğüt, Zeytinlik, Değirmen ve Fenaket adalarından Söğüt Adası’nda Bizans döneminden kalmış bir kilise bulunuyor.

Mersin Burnu’nda ise eski bir manastır, bir kuyu, taştan bir çeşme ve bir de değirmen yeralıyor. Söğüt Köyü yerli ve yabancı turistlerin de hayli ilgisini çekiyor. Kara parçası olarak Yunanistan’ın Sömbeki Adası’na en yakın yer olması nedeniyle de tercih edilen Söğüt’ün her yanından tarih fışkırıyor.

Söğüt Köyü aslında üç bölümden oluşuyor. Tarihte pek çok Avrupa köyünde de göreceğiniz gibi merkez tepede. Sanırım denizden gelen saldırılardan korunma amaçlı bu şekilde konumlandırılmış zamanında… Denize doğru indiğinizde ise iki tane koy var. Biri İskele, diğeri ise Cumhuriyet Mahallesi olarak geçiyor.

 

SÖĞÜT EKONOMİSİ

Marmaris Söğüt Köyü, kitle turizminin ulaşamadığı koylardan biridir. Ekonomisi turizm, tarım ve balıkçılığa dayanmaktadır.

 

SÖĞÜT ARSA FİYATLARI

Söğüt arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.200 TL – 25.000 TL arasında değişmektedir.

 

SÖĞÜT TARLA FİYATLARI  

Söğüt tarla fiyatları (m²)  450 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

 


 

Söğüt’te bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Söğüt’ten arsa almak ya da Söğüt’ten arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!