silifke hacıisaklı arsa fiyatları

Hacıisaklı arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Hacıisaklı arsa fiyatlarını ve Hacıisaklı tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

SİLİFKE HACIİSAKLI HAKKINDA

Yeşilovacık (eski Hacıisaklı), Mersin’in Silifke ilçesine bağlı bir mahalledir.

Yeşilovacık Akdeniz iklimin olduğu Silifkeye ait bir mahalledir. 7 km lik bir kıyı kesimi vardır. Sıcaklık yazları 35 derece kışları ise 16 derece civarında olur. Akdeniz fokunun üreme bölgesi olup, doğal sit alanıdır. Ayrıca yörede Caretta caretta yuvaları da bulunmaktadır.

Yeşilovacık’ ın güney doğusunda günümüzde “Tisan” adıyla bilinen, tarihte “Kilikya Aphrodisias”ı olarak adlandırılmış antik kent bulunmaktadır. Bir Yunan kolonisi olarak kurulan antik yerleşimde yapılan kazılarda M.Ö. 6. yüzyıldan Geç Bizans dönemine kadar eserlere rastlanmıştır. 

Ahameniş İmparatorluğu, Makedonya (antik krallık)|Makedon Krallığı]], Ptolemaios Krallığı, Selevkos İmparatorluğu, Roma ve Bizans egemenliğinde kalan yerleşim. Helenistik dönemde önemini yitirdi. Erken Bizans döneminde kent statüsünü de kaybetti. Orta Çağ’ da “Porto Cavaliere” adlandırılan antik yerleşim daha sonra terk edildi.

1954 yılların başında Gülnar’ a bağlı bir kasaba olan yerleşim, bu tarihten sonra Silifke’ ye bağlanmıştır.

Yeşilovacık Yılda 78 bin ton Avrupa,Asya ve Afrika kıtalarına bitki çıkartır .Bunlar Şöyledir.Yeşilovacık Mersinin en önemli 5.tarım alanıdır.

 

HACIİSAKLI EKONOMİSİ

Hacıisaklı Mersinin en önemli 5.tarım alanıdır. Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır.

 

HACIİSAKLI ARSA FİYATLARI  

Hacıisaklı arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 300 TL – 1.400 TL arasında değişmektedir.

 

HACIİSAKLI TARLA FİYATLARI  

Hacıisaklı tarla fiyatları (m²)  70 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 


 

Hacıisaklı’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Hacıisaklı’dan arsa almak ya da Hacıisaklı’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!