mersin yenişehir arsa fiyatları

Yenişehir arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Yenişehir arsa fiyatlarını ve Yenişehir tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

MERSİN YENİŞEHİR HAKKINDA

Yenişehir, Mersin ilinin 13 ilçesinden birisidir.

Batısında Mezitli, doğusunda Akdeniz, kuzeydoğusunda ise Toroslar ilçesi bulunmaktadır. Mersin ilinin merkez ilçelerinden birisidir.

Mersin’in merkezinde yer alan ilçenin gelişimi kentsel yaşamın gelişmesine paralel olarak gerçekleşmiştir. Yenişehir ilçesi, 22 Mart 2008 günü çıkarılan Büyükşehir Belediyesi Sınırları İçerisinde İlçe Kurulması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanuna dayanarak kurulmuştur. 13 ilçesi bulunan Mersin’in 4 merkez ilçesinden birisidir. Yenişehir Belediyesi ise Mersin’in 1993 yılında Büyükşehir olması ile alt birim belediyesi olarak kurulmuş, 2008 yılındaki kanun ile ilçe belediyesine dönüştürülmüştür. Yüz ölçümü bakımından Mersin’in en küçük ilçesidir.

Yenişehir İlçesi Mersin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Tipik Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Yazları sıcak ve kurak kışları ılık ve yağışlıdır.

İlçede Mersin Üniversitesi’nin yerleşkeleri bulunmaktadır. Başlıca yerleşkeler Çiftlikköy Merkez Kampüsü ve Yenişehir Kampüsü’dür. Ayrıca Mersin Eğitim Vakfı tarafından kurulan Mersin Toros Üniversitesi 2009 yılında eğitim hayatına başlamıştır

 

YENİŞEHİR EKONOMİSİ

İlçenin ekonomisi genellikle tarım, turizm ve hayvancılığa dayalıdır.

 

YENİŞEHİR ARSA FİYATLARI

Yenişehir arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  140 TL – 4.000 TL arasında değişmektedir.

 

YENİŞEHİR TARLA FİYATLARI

Yenişehir tarla fiyatları (m²) 10 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

BAHÇE ARSA FİYATLARI

Bahçe arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.400 TL – 4.000 TL arasında değişmektedir.

 

ÇAVAK TARLA FİYATLARI

 Çavak tarla fiyatları (m²) 60 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

ÇİFTLİK ARSA FİYATLARI

Çiftlik arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 450 TL – 3.800 TL arasında değişmektedir.

 

ÇUKURKEŞLİK TARLA FİYATLARI

Çukurkeşlik tarla fiyatları (m²) 40 TL – 100 TL arasında değişmektedir.

 

DEĞİRMENÇAY ARSA FİYATLARI

Değirmençay arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 200 TL – 550 TL arasında değişmektedir. Değirmençay tarla fiyatları (m²) 10 TL – 150 TL arasında değişmektedir.

 

EMİRLER ARSA FİYATLARI

Emirler arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 140 TL – 900 TL arasında değişmektedir.

 

İNSU ARSA FİYATLARI

İnsu arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 200 TL – 550 TL arasında değişmektedir. İnsu tarla fiyatları (m²) 50 TL – 100 TL arasında değişmektedir.

 

KARAHACILI TARLA FİYATLARI

Karahacılı tarla fiyatları (m²) 50 TL – 210 TL arasında değişmektedir.

 

KOCAHAMZALI ARSA FİYATLARI

Kocahamzalı arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 200 TL – 550 TL arasında değişmektedir. Kocahamzalı tarla fiyatları (m²) 40 TL – 150 TL arasında değişmektedir.

 

KOCAVİLAYET ARSA FİYATLARI

Kocavilayet arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 150 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir.

 

MENTEŞ ARSA FİYATLARI

Menteş arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 300 TL – 3.500 TL arasında değişmektedir. Menteş tarla fiyatları (m²) 100 TL – 150 TL arasında değişmektedir.

 

TURUNÇLU TARLA FİYATLARI

Turunçlu tarla fiyatları (m²) 50 TL – 140 TL arasında değişmektedir.

 

UZUNKAŞ TARLA FİYATLARI

Uzunkaş tarla fiyatları (m²) 40 TL – 190 TL arasında değişmektedir.

 


 

Yenişehir’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Yenişehir’den arsa almak ya da Yenişehir’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!