izmir bornova arsa fiyatları

Bornova arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Bornova arsa fiyatlarını ve Bornova tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

İZMİR BORNOVA HAKKINDA

Bornova, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin doğusunda Kemalpaşa, güneyinde Buca, batısında Konak ve Bayraklı, kuzeybatısında Karşıyaka ve Menemen ilçeleri, kuzeyinde Manisa ili bulunmaktadır.

Yamanlar Dağı’nın eteğinde, 38 derece kuzey enlem ve 27 derece doğu boylamı üzerinde yer alır. İzmir kent merkezinin 8 km kuzeydoğusunda, İzmir Körfezi’nden 3 km doğudadır. Belediye teşkilatı 1882 yılında kurulmuş, 1957 yılında ilçe hâline gelmiştir. Yüzölçümü 220 km²’dir.

Ege Üniversitesi’nin ana kampüsü ve üniversite ile aynı adı taşıyan, Türkiye’nin en büyük hastanelerinden biri olan Ege Üniversitesi Hastanesi bu ilçede bulunmaktadır. Ayrıca Yaşar Üniversitesi’nin Selçuk Yaşar yerleşkesi de Bornova Ağaçlıyol mevkiindedir.

İki büyük askeri birliğin yanı sıra, İzmir-İstanbul, İzmir-Ankara, İzmir-Aydın ve İzmir-Çanakkale karayolu ağlarının merkezinde bulunması, 2000 yılında metronun Bornova’ya uzanması ve İzmir Otogarı’nın ilçe içinde konuşlandırılmış olması ve Bornova-Kavaklıdere-Işıkkent üçgeninin sanayi bölgesi olarak saptanması ve 4 sanayi sitesinin yerleşim alanı içinde bulunması, Bornova’nın gelişimine bugün ve gelecekte etki yapacak unsurların başında gelmektedir. Bornova bu arada, Kavaklıdere, Çiçekli, Kayadibi ve diğer semtleriyle İzmir’in akciğeri konumunu sürdürmektedir.

Bornova’nın yüzölçümü 220 km2‘dir. İlçenin doğusunda Kemalpaşa, güneyinde Buca, batısında Konak ve Bayraklı, kuzeybatısında Karşıyaka ve Menemen ilçeleri, kuzeyinde Manisa ilinin Yunusemre ilçesi bulunmaktadır.

 

BORNOVA EKONOMİSİ

Bornova, İzmir iline bağlı ve İzmir kent merkezine 8 kilometre uzaklıkta gelişmiş bir metropol ilçedir. Bornova ilçesi, İzmir Büyükşehir Belediyesinin sınırları içerisinde yer almakta ve İzmir’in canlı ilçelerinden bir tanesidir.

 

BORNOVA ARSA FİYATLARI

Bornova arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  450 TL – 11.000 TL arasında değişmektedir.

 

BORNOVA TARLA FİYATLARI  

Bornova tarla fiyatları (m²)  110 TL – 550 TL arasında değişmektedir.

 

BEŞYOL ARSA FİYATLARI

Beşyol arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  700 TL –1.000 TL arasında değişmektedir. Beşyol tarla fiyatları (m²)  300 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

ÇİÇEKLİ ARSA FİYATLARI

Çiçekli arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  800 TL – 4.400 TL arasında değişmektedir. Çiçekli tarla fiyatları (m²)  250 TL – 550 TL arasında değişmektedir.

 

EĞRİDERE ARSA FİYATLARI

Eğridere arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  550 TL – 1.400 TL arasında değişmektedir. Eğridere tarla fiyatları (m²)  300 TL – 450 TL arasında değişmektedir.

 

ERZENE ARSA FİYATLARI

Erzene arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  750 TL – 11.000 TL arasında değişmektedir.

 

GÜRPINAR ARSA FİYATLARI

Gürpınar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.300 TL – 4.200 TL arasında değişmektedir. Gürpınar tarla fiyatları (m²)  300 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

 

KAYADİBİ ARSA FİYATLARI

Kayadibi arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  550 TL – 2.300 TL arasında değişmektedir. Kayadibi tarla fiyatları (m²) 110 TL – 350 TL arasında değişmektedir.

 

KEMALPAŞA ARSA FİYATLARI

Kemalpaşa arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  750 TL – 6.700 TL arasında değişmektedir. Kemalpaşa tarla fiyatları (m²)  300 TL – 550 TL arasında değişmektedir.

 

YAKA ARSA FİYATLARI

Yaka arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  450 TL – 3.300 TL arasında değişmektedir. Yaka tarla fiyatları (m²)  170 TL – 400 TL arasında değişmektedir.

 


 

Bornova’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Bornova’dan arsa almak ya da Bornova’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Bornova arsa fiyatlarını ve Bornova tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!