balıkesir bigadiç arsa fiyatları

Bigadiç arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın Bigadiç arsa fiyatlarını ve Bigadiç tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

BALIKESİR BİGADİÇ HAKKINDA

Bigadiç, Türkiye’nin Balıkesir ilinin güneydoğusunda kalan bir ilçesidir. Türkiye’nin ve dünyanın en önemli Bor mineralleri madenlerine sahiptir. Muhteviyatında Selenyum ve Kükürt bulunan kaplıcalarıyla da one çıkan ilçe, tarih boyunca çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır.

Bigadiç tarihi gelişimi içerisinde Akhyrous, Bigadia, Bigados, Bugadıç ve nihayet Bigadiç isimlerini almıştır.

Bigadiç, Marmara Bölgesi, Güneydoğu Marmara alt bölgesi içinde Balıkesir iline bağlıdır. Şehir eski Balıkesir-İzmir yolu üzerinde Balıkesir’e 38 km mesafede kurulmuştur. Balıkesir ilinin güneydoğusunda yer alan Bigadiç, kuzeyi Kepsut, güneyi Sındırgı, batısı Merkez, doğusu, Dursunbey ile çevrilmiştir.

Simav Çayı üzerine kurulan Yörücekler Regülatörü ile sulama kanaletlerinin kılcal damarlar gibi sarıp sarmaladığı Bigadiç Ovası, yüksek tarım kabiliyetine sahiptir. Pamuk, tütün, buğday, mısır, susam, nohut, bakliyat, domates, şeker pancarı, ay çiçeği ve her türlü sebzenin yetiştiği yerdir.

 Bigadiç. Sadece İlçe halkına değil civar ilçelere, Balıkesir’e, İstanbul haline tonlarca sebze gönderilir. Bilhassa dağ köylerinde yetiştirilen poyraz fasulyesi, ceviz, kiraz, elma, kestane, kızılcık, incir, armut, nar, dut ve bademin tadına doyum olmaz. Bu ürünler köy köy ayrışır, lezzetlenir. Alabarda köyü nar, Çayüstü (Kılle) köyü ceviz ağaçları ile yüklüdür. Kestane deyince Alan Köyü akla gelir. İncir Babaköyü çağrıştırır. Aşağıçamlı Köyü ise kirazı ile meşhurdur.

1990’lı yıllarda sanayileşme ivmesini yakalayan Bigadiç’te; 3 adet un fabrikası, mobilya imalathaneleri ve 2 adet yem fabrikası mevcuttur.

Termal tatil köyü inşaat çalışmaları bitirilmiş olup yerli ve yabancı turizme hizmet vermektedir. Hisarköy termal kaplıcaları tarihi çok eskiye dayanmakla bölgede arkeolojik araştırmalar yapılmadığından tarih yok olmakla karşı karşıya gelmiştir. Bigadiç yapılan çalışmalarla jeotermal su ile ısıtılmaktadır. Simav çayı boyunda yapılmakta olan devremülkler yerli ve yabancı turizme termal devremülk oluşundan büyük hizmet vermek amacıyla inşa edilmiştir

 

BİGADİÇ EKONOMİSİ

Bigadiç Türkiye’nin ve dünyanın en önemli Bor mineralleri madenlerine sahiptir. Tarım ve hayvancılık ve sanayi ekonomisinin başlıca kaynaklarıdır.

 

BİGADİÇ ARSA FİYATLARI

Bigadiç arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  120 TL – 550 TL arasında değişmektedir.

 

BİGADİÇ TARLA FİYATLARI

Bigadiç tarla fiyatları (m²) 15 TL – 260 TL arasında değişmektedir.

 

ABACI TARLA FİYATLARI

Abacı tarla fiyatları (m²) 50 TL – 120 TL arasında değişmektedir.

 

AŞAĞIÇAMLI ARSA FİYATLARI

Aşağıçamlı arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 150 TL – 250 TL arasında değişmektedir. Aşağıçamlı tarla fiyatları (m²) 10 TL – 25 TL arasında değişmektedir.

 

BOZBÜK ARSA FİYATLARI

Bozbük arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 200 TL – 300 TL arasında değişmektedir. Bozbük tarla fiyatları (m²) 5 TL – 50 TL arasında değişmektedir.

 

ÇAĞIŞ TARLA FİYATLARI

Çağış tarla fiyatları (m²) 20 TL – 260 TL arasında değişmektedir.

 

ESENLİ ARSA FİYATLARI

Esenli arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 350 TL – 550 TL arasında değişmektedir. Esenli tarla fiyatları (m²) 50 TL – 80 TL arasında değişmektedir.

 

KIRCA ARSA FİYATLARI

Kırca arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 120 TL – 400 TL arasında değişmektedir. Kırca tarla fiyatları (m²) 15 TL – 80 TL arasında değişmektedir.

 

YUKARIGÖÇEK TARLA FİYATLARI

Yukarıgöcek tarla fiyatları (m²) 5 TL – 50 TL arasında değişmektedir.

 


 

Bigadiç’te bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Bigadiç’ten arsa almak ya da Bigadiç’ten arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.,

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!