Didim Arsa Fiyatları

Didim arsa fiyatları birçok kritere göre değişmektedir. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Didim’de ortlama arsa fiyatlarını görebilirsiniz.

 

Aydın Didim Hakkında

Aydın ilinde  1991 yılında ilçe olan Didim, doğuda Muğla il sınırı, batıda ve güneyde Ege Denizi, kuzeyde Bafa Gölü ve Menderes Nehri ile sınırlanmış bir yarımada şeklindedir, yüzölçümü 402 Km² civarındadır. Aydın sınırları içinde yer alan Didim, Kuşadası’ndan 70, Bodrum’dan 110 Km uzaklıkta önemli bir turizm merkezidir. Güllük Körfezi’ni çevreleyen iki yarımadadan biri (diğeri Bodrum yarımadası) üzerinde yer alan Didim, 90 kilometrelik sahil şeridinin üzerinde hemen hepsi kumsal olan onlarca koya sahiptir. Bu koylar içinde kuşkusuz en önemlisi, oteller bölgesinin hemen önünde uzanan, Ege’nin dünyaca ünlü plajlarından biri olan Altınkum’ dur.

Didim merkez ve çevresi olmak üzere 17 mahallesi vardır. Bunlar Akbük, Akköy, Akyeniköy, Altınkum, Balat, Batnaz, Çamlık, Cumhuriyet, Denizköy, Didim, Efeler, Fevzipaşa, Hisar, Mavişehir, Mersindere, Yalıköy ve Yeni’dir.

 

Didim Ekonomisi

İlçe ekonomisi öncelikle turizme ve ikincil olarak tarıma dayalıdır. Geçmişte tarla ürünlerinden tütün birinci sırada iken tütün üretimine getirilen sınırlamalardan sonra halk tütün yetiştirmeyi bırakmıştır. Günümüzde buğday ve pamuk birinci sırada yer almaktadır. Hayvancılık tüketim ihtiyacını karşılayacak kadar olup, özellikle küçükbaş hayvan yetiştiriciliği önde gelmektedir.

 

Didim Mahalleleri ve Arsa Fiyatları

Didim Arsa Fiyatları

Aydın Didim

 

Akbük Arsa Fiyatları

Akbük, Didim ilçe merkezine 23 Km, Aydın il merkezine 106 Km uzaklıktadır. 11 Km’lik bir sahil şeridine sahiptir. Ekonomisi balıkçılık ve turizme dayalıdır. 1 adet mavi bayraklı plajı vardır. Didim’e göre daha tepelik ve yüksek olduğu gibi, orman alanı ve yeşilliği daha fazladır. Akbük’te imarlı arsa m²  fiyatları 150 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir. Akbük’te tarla m²  fiyatları ise 30 TL – 100 TL arasında değişmektedir.

 

Akyeniköy Arsa Fiyatları

Didim ilçe merkezine 20 Km, Aydın il merkezine 100 Km uzaklıktadır. Akyeniköy’de imarlı arsa m²  fiyatları 100 TL – 500 TL arasında değişmektedir. Akyeniköy’de tarla m² fiyatları ise 15 TL – 100 TL arasında değişmektedir.

 

Altınkum Arsa Fiyatları 

Altınkum, Ege kıyılarımızda bulunan bir tatil yeridir. İdari yapı olarak Didim ilçesine bağlıdır. 3 ana plaja sahiptir. Altınkum karadan denize esen rüzgârın denizden karaya doğru esen rüzgardan çoğu zaman daha kuvvetli olması nedeniyle kendisini temizleme özelliğine sahip bir plajdır. Altınkum’da  arsa m²  fiyatları 200 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir.

 

Cumhuriyet Arsa Fiyatları

Didim ilçe merkezine uzaklığı 3 km, Aydın il merkezine 98 Km’dir. Sanayi sitelerinin olduğu bölgedir. Cumhuriyet imarlı arsa m² fiyatları 200 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

 

Efeler Arsa Fiyatları

Didim ilçe merkezine uzaklığı 3 km, Aydın il merkezine 97 Km’dir. Efeler’de imarlı arsa m² fiyatları 250 TL – 1.100 TL arasında değişmektedir.

 

Fevzipaşa Arsa Fiyatları

Fevzipaşa mahallesi ilçe merkezinin doğusunda yer almakta olup ilçe merkezine yaklaşık 4,5 Km uzaklıktadır. Fevzipaşa’da imarlı arsa m² fiyatları 100 TL – 1.250 TL arasında değişmektedir.

 

Hisar Arsa Fiyatları

Didim ilçe merkezine uzaklığı 2 Km, Aydın il merkezine 97 Km’dir. Hisar’da imarlı arsa m²  fiyatları 300 TL – 900 TL arasında değişmektedir.

 


 

Aydın Didim’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Didim’den arsa almak ya da Didim’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır. 

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!