Pendik'te Yüksek Hızlı Tren Mucizesi

Bakanlık Hazine Arazilerinin Satışına “Dur” Dedi haberi fotoğrafı

Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattı hayatımıza girmesiyle birlikte birçok alanda olduğu gibi arsa yatırımlarını da olumlu yönde etkilemeye devam ediyor. Pendik'teki arsa ve konut fiyatlarını %55 oranında arttıran YHT, bölgedeki yatırımları da canlandırmış durumda.
Son yıllarda ulaşıma yapılan büyük yatırımların Pendik ve bölgesinden geçişi ile bölgedeki satılık arsa ve konut projeleri de yğunluk kazanmış durumda. YHT'nin İstanbul'daki durağı olan Pendik'e yatırım yapmak isteyen yatırımcılar vakit kaybetmeden bölgedeki arsa ve arazileri değerlendirmek için adeta yarışa girmiş durumdalar.
Beyaz yakalıların konutlara yöneldiği Pendik'te, yatırımcılar arsa ve arazilere yoğunlaşmış durumdalar. Sahil şeridinde yer alan Pendik, konumu ve ulaşılabilirliği ile birçok ilçeden ayrılarak yatırımcılara göz kırpıyor.

Ulaşımın merkezi Pendik
Sabiha Gökçen Havalimanı'na yakınlığı, bölgedeki iş ve alışveriş merkezlerinin yükselişi ile çehresi değişen Pendik şu sıralara büyük gayrimenkul firmalarının ve yatırımcıların da gözdesi durumunda. Raylı sistemlerin bölgeyi geliştirmesi ve Pendik'in ulaşım sistemlerindeki iyleşme ile bölgede emlak ve gayrimenkul alanında büyük bir dönüşüm gerçekleşmektedir.
Yatırımcıların gözdesi
YHT, metro, havaalanı, teknopark gibi büyük projelerin Pendik'te toplanması birçok yatırımcıyı bölgeye şimdiden çekmiş durumda. İki yıl önce 200 bin TL'ye satılan arsaların şimdileri 400 – 450 bin TL civarlarında alıcı bulması bölgenin ne kadar değerlendiğini göstermektedir.
Yeni GAR projesi
5 yılda arsa ve konut metrekare fiyatlarının 5 kat arttığı Pendik'te yeni yapılacak gar alanı ve çevresinin bölgeyi daha geliştireceği şimdiden konuşulmakta. 300 dönümlük alana yeni gar bölgesi alanına, yeni belediye binasının da yapılacak olması Pendik'i doğu yakasının yıldızı yapacaktır.
Haber Kategorisi : Yatırım Fırsatları / Haber Tarihi: 22.08.2014 23:20:43

İlgili Yatırım Fırsatları

Yorum Formu