İzmir – İstanbul Arası Otoyol Projesi Fiyatları Yükseltti

Bakanlık Hazine Arazilerinin Satışına “Dur” Dedi haberi fotoğrafı

Hızla yapım çalışması süren , İstanbul'dan İzmir'e ulaşımı 4 saate indirecek olan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi Arsa ve Arazi fiyatlarını bir hayli yükseltmiş durumda.

Yapım çalışması hızlanan İstanbul'dan İzmir'e ulaşımı 4 saate indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi ve bu projenin en önemli geçiş noktalarından olan, 2015'te bitmesi planlanan İzmit Körfezi Asma Köprüsü, bu bölgedeki arsa ve arazi fiyatlarını yükseltti.
Arsa fiyatlarının artışının en çok yaşandığı iller olan Bursa, Kocaeli, Yalova illerinin analizlerine göre; Bursa, Gemlik'teki tarlalar bir yıl içinde yüzde 185 değerlenmiş durumda. Araştırma, Gemlik'teki arsa fiyatlarında %156 artış yaşandığı ve Gebze Muallim Köy'deki arsaların fiyatlarında ise yüzde 120'ye varan yükseliş olduğunu ortaya koyuyor.
Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin otoban ve İzmit Körfezi Asma Köprüsü yapım çalışmaları sürerken, proje geçtiği güzergahtaki arsa ve emlak fiyatlarını da hızla yükseltiyor. "Türkiye'nin en büyük ulaşım projesi olarak anılan, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin otoban ve İzmit Körfezi Asma Köprüsü yapım çalışmaları hızla sürüyor.
İstanbul-İzmir arasında yapılan 420 kilometrelik proje, iki şehir arasındaki mesafeyi 8 saatten 4 saate indirirken, dünyanın en uzun dördüncü asma köprüsüne de sahip olacak.
Otoyol projesi ile fiyatlarda yükselme görülen bir diğer olan Kocaeli'nde de; Gölcük, Kavaklı, Tavşanlı bölgelerinde özellikle konut ve ticari arsalarda yüzde 50'ye varan artışlar olduğu görülmekte, asıl büyük artışın Gebze Muallim Köy?deki arsaların fiyatlarında yüzde 120?ye varan oranlarda yaşandığı yatırımcılar arasında konuşulmakta.
Proje sayesinde 2012-2013 yılları arasında Yalova Altınova?dan arsa fiyatları yüzde 59 oranında artış yakalarken, Yalova'nın diğer bölgelerinde ise özellikle de konut imarlı ve ticari amaçla kullanılabilecek arsaların fiyatları yüzde 100'e varan oranlarda artış gösterdi.Haber Kategorisi : Arsa Haberleri / Haber Tarihi: 22.08.2014 23:19:44

İlgili Arsa Haberleri

Yorum Formu