Isparta Arsa ve Arazide Tatmin Etmiyor

Bakanlık Hazine Arazilerinin Satışına “Dur” Dedi haberi fotoğrafı

Isparta'nın ismini belki çok kez duymuyoruz; fakat şu sıralar Isparta'nın Çünür lokasyonu yatırımcıların yeni gözdesi olmuş bulunmakta. Şehir merkezine 5 km uzaklıkta olan Çünür, Süleyman Demirel Üniversitesi'ne ve yeni konut bölgelerine de çok yakın. Havaalanı bölgesine

Sivil Havacılık okulunun gelmesi ile beraber gelişen ve daha çok değer kazanan Çünür, değeri artan hatlar arasında yer almaya devam ediyor.

Çünürde konut fiyatlarının 150 metrekare için 180.000 TL ile 210.000 TL arasında değiştiği yatırımcılar tarafından belirtiliyor. Aynı metrekareye sahip evlerin kiraları da 600 ile 1000 TL arasında değişiyor.

Aynı nitelikte satılık dairelerin Isparta merkezdeki fiyatı 200.000 TL ile 250.000 TL arasında değişiyor. Merkezde sıfır daireler için kira bedeli aralığı 800 TL – 1100 TL iken ikinci el piyasasında bu aralık 600 TL’den başlayıp 900 TL’ye kadar çıkabiliyor. Çünürle merkez arasındaki dairelerde en önemli fark, Çünür’deki dairelerin arsa paylarının merkeze göre yüzde 35 ile yüzde 45 arasında daha fazla olması ile dikkat çekiyor.


Isparta’da Arsa-Arazi Yok Denecek Kadar Azaldı!

Isparta’nın en önemli sıkıntısı arsa-arazi üretiminin çok sınırlı olmasıdır. Bu nedenle nüfus artışı çok hızlı gerçekleşmesine ve çok yoğun bir talep bulunmasına rağmen imara açılmadaki sıkıntılardan dolayı genellikle müteahhitler ada bazında çalışarak kat karşılığı anlaşma yoluna gitmeyi tercih ediyor.

Ticari emlak piyasasında işlerin konut piyasası kadar genişleyemediği ve yeterince arsa ve arazinin olmayışı bölgedeki arsa yatırımlarını çokça düşümüş durumda. Yeni imara açılan alanların olmayısıından dolayı arsa ve arazilerin fiyatlandırmasını merkeze yakınlık belirlemekte.Haber Kategorisi : Arsa Haberleri / Haber Tarihi: 22.08.2014 23:17:10

İlgili Arsa Haberleri

Yorum Formu