En Doğru Yatırım Arsa mı, Konut mu, İşyeri mi?

Bakanlık Hazine Arazilerinin Satışına “Dur” Dedi haberi fotoğrafı

İnsanoğlu geçimini sağlamak ve hayatındaki birçok kararı gerçekleştirebilmek için paraya ihtiyaç duyar. Paranın zor kazanıldığı bu dönemde yatırım kararlarımızı dikkatlice almalı ve yapabiliyorsak iyi bilen birilerine veya uzman bir danışamana danışmalıyız.

İrili ufaklı birçok yatırımcının gözbebeği olan arsalar ve araziler de satın alınmadan önce iyi düşünülmesi gereken ve fizibilitesi iyi yapılması gereken yatırım enstürmanları arasında yer almakta.
Arsa, konut ve işyeri yatırımları arasında kalan yatırımcılar mutlaka ihtiyaçlarını iyi belirlemeli ve yatırımlarından beklentilerini netleştirmelidir. Bu konuda başlık başlık sıraladığımız tavsiyelerle siz de yatırımınızı doğru seçebilir ve paranızı doğru alanlara yönlendirebilirsiniz.
1) Kiraya ihtiyacınız yoksa yatırımınız arsa olsun. Yaşadığınız ilin nüfusu artıyorsa, bu kentin genişleyen alanlarını tercih edin. 5-10 yıl ilerisi için planlarınız yoksa arsaya yatırım yapın.
2) Kira gelirine ihtiyacınız varsa önceliğinizin dükkan geliri olmasına özen gösterin. Dükkan kiracısı genelde ödemesini düzenli yapar. Kiraya verirken 4 duvar yeterlidir ancak dükkan sahibi dükkanını yani ekmek teknesini en güzel şekilde dizayn etmek, bakım ve onarım masraflarını üstlenmek mecburiyetindedir.
Konut kiracısı ise öyle değildir. Kiracı istemese bile oturduğu konutu yıpratır, tahrip eder. Konutta kiracı çıktıktan sonra evin ciddi bir şekilde elden geçirilmesi gerekir.
3) Hangi yatırımı kaça aldığınız ve size kaç lira geri gelir getirdiği daha önemlidir. 100 bin TL'ye aldığınız bir ev 500 TL gelir getiriyor, 100 bin TL'ye aldığınız bir dükkan 300 lira gelir getiriyorsa; mutlaka evi seçin. Gayrimenkul da her zaman analitik verilerle yola çıkın.


Haber Kategorisi : Yatırım Fırsatları / Haber Tarihi: 22.08.2014 23:21:49

İlgili Yatırım Fırsatları

Yorum Formu