Arsa Alacaklara Parlak Fikirler

Bakanlık Hazine Arazilerinin Satışına “Dur” Dedi haberi fotoğrafı

Arsa yatırımı, doğru yerden ve doğru zamanda alındığında kazanç sağlamaktadır. Arsa yatırımlarında kârlı çıkan yatırımcıların çoğu, yatırım yapmak için doğru zamanı bekleyip gelecekte prim yapacak yerleri tespit ederek arz ve talep dengesini dengelemektedir.

Arsa yatırımı yapmadan önce, bu yatırımın getirisinin uzun süreler alınamayacağını ve en az 5 yıl arsadan kâr etmeyi beklememeyi bu işe yatırım yapacakların öngörmesi gerekiyor.

Arsa yatırımlarında şehrin bittiği noktalara yatırım yapmak ya da büyükşehirlerin gelişmekte olan bölgelerinden arsa almak en kazançlı yöntemlerdendir.

Alınan arsanın;
İmar durumu,
Hızlı büyüyen kentlere yakınlığı,
Gelir seviyesi yüksek kesimin yaşadığı kentlere yakınlığı,
Göç alan bölgelerde olması,
Planlı bir kentleşmeye sahip bölgelerde olması,
Ulaşım kolaylığı olan yerlerde olması,
seçim kriterlerinin en önemli unsurlarındandır.

Arsa yatırımı yapmak için icra ihalelerini takip etmek de oldukça kazançlı bir yol olarak görünüyor. Bu sayede, sahip olmak istediğiniz arsaya piyasa değerinin %60 hatta %40 altında fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Arsa yatırımı için ayırdığınız bütçeyi hiç yokmuş gibi düşünerek bu alana yatırım yapmanız hem beklentileriniz için hem de diğer yatırım kararlarınız için daha sağlıklı bir yol olacaktır.

Arsa yatırımı yapmadan önce, bulunduğunuz ilin imar planlamaları inceleyerek bu planlamalara uygun bölgelerdeki hastane, okul ve alışveriş merkezlerinin koordinatları hakkında bilgi sahibi olmak yatırımınızın değerini artıracaktır. Eğer imkanınız varsa, arsa yatırımından önce bölgeyi tanıyan ve piyasayı yakından bilen bir danışman ile yola çıkmak daha akıllıca bir hareket olacaktır.
Haber Kategorisi : Yatırım Fırsatları / Haber Tarihi: 22.08.2014 23:04:48

İlgili Yatırım Fırsatları

Yorum Formu